Használt Subaru vásárlás

Üdvözöljük fórumunkban!
Vendégkönyvünkbe bejelentkezés nélkül is írhat. Amennyiben fórumunk megtetszett, vagy a Subaru márka iránt érdeklödik, regisztrálja magát!

Használt Subaru vásárlás

HozzászólásSzerző: lukacso » 2017.08.31. 13:13

Kedves Forumosok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Használt Subaru vásárlás előtt állnék. A kinézett típus impreza wrx bugeye. Több auto megtekintése után találtam egy lehetséges példányt ár-értékben még talán túl jónak is tűnik.
Minden szinte rendben is találtatott rajta kivétel a csomagtartó kárpit alatt a pótkeréknél nem stimmel a szín az autóéval. Rosszul tudom, hogy ott is stimmelni kéne?

A WRX színe sötétkék ellenben a csomagtató belseje a klasszikus subaru világos kék. Nekem nagyon gyanús, hogy két autóból van összehegesztve.

Segítségeteket előre is Köszönöm!
Olivér
lukacso
Újonc

Has liked: 0 time
Been liked: 0 time

HozzászólásSzerző: lukacso » 2017.08.31. 13:16

Kép
lukacso
Újonc

HozzászólásSzerző: lukacso » 2017.08.31. 13:17

Kép
lukacso
Újonc

HozzászólásSzerző: lukacso » 2017.08.31. 13:18

Kép
lukacso
Újonc

Re: Használt Subaru vásárlás

HozzászólásSzerző: TheSpartan85 » 2017.08.31. 13:31

lukacso írta:Kedves Forumosok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Használt Subaru vásárlás előtt állnék. A kinézett típus impreza wrx bugeye. Több auto megtekintése után találtam egy lehetséges példányt ár-értékben még talán túl jónak is tűnik.
Minden szinte rendben is találtatott rajta kivétel a csomagtartó kárpit alatt a pótkeréknél nem stimmel a szín az autóéval. Rosszul tudom, hogy ott is stimmelni kéne?

A WRX színe sötétkék ellenben a csomagtató belseje a klasszikus subaru világos kék. Nekem nagyon gyanús, hogy két autóból van összehegesztve.

Segítségeteket előre is Köszönöm!
Olivér

Fénképezd le az alvázszámot tartalmazó plakettet, onnan ki lehet nyomozni, mi az eredeti színe.
TheSpartan85
Bennfentes
Bennfentes

Has liked: 148 times
Been liked: 106 times

HozzászólásSzerző: lukacso » 2017.08.31. 13:47

Kép
lukacso
Újonc

HozzászólásSzerző: TheSpartan85 » 2017.08.31. 13:54

A Külső szín stimmel. Mivel sajnos én nem tudom, a kárpit alatt milyen színűnek kéne lennie a kéknek, így tovább nem tudok segíteni :/
TheSpartan85
Bennfentes
Bennfentes

HozzászólásSzerző: P_G_ » 2017.08.31. 15:37

Egy hozzáértő simán megmondja volt e vágva/javítva.Be kell nézni a hátsóülések alá ott milyen a szín de szerintem a matt ködölt fényezés az lehet ilyen színű.Ha kettőből van összerakva az sem baj csak profin legyen megcsinálva és tükrözze az ára.
P_G_
Dumazsák
Dumazsák

Been liked: 149 times

HozzászólásSzerző: Flash » 2017.08.31. 22:50

TheSpartan85 írta:A Külső szín stimmel. ...

Sajnos pont hogy nem. A 02C az a "subaru rally kék" vagy más néven mica wrx kék kódja, vagyis a kérdés jogos volt, mert a képeken a sötétebbik kék árnyalat van, azt gondolom könnyebb volt megcsinálni, mert a gyöngyház fény mindig szívás kicsit. A "kárpit alatti" fényezés nem egyezik a wrx kéknél sem a külsövel, nekem anno attól kicsit sötétebb volt még a csomagtartó fedél belseje is. Ettöl még lehet hogy szépen és jól van megcsinálva az autó, nézesd át, P_G-nek igaza van.
Flash
Dumazsák
Dumazsák

Has liked: 70 times
Been liked: 113 times

HozzászólásSzerző: TheSpartan85 » 2017.09.01. 00:07

Igaz... Én arra gondoltam, ami a plakett körül van. Érdekes, az is más picit. Nem? Vagy csak nekem ad ilyen béna színt a lapos...
Ajh. Sorry...
TheSpartan85
Bennfentes
Bennfentes

HozzászólásSzerző: nogma » 2017.09.16. 22:42

Sziasztok! Még nem írtam ide a fórumba, de nagyon örülök, hogy idetaláltam, a segítségetek szeretném kérni, amennyiben lehetséges. Subaru vásárlás előtt állok, pontosabban egy Foresterre fáj a fogam. Természetesen beleástam magam a dologba amennyire lehet, de egy ponton elakadtam, illetve elbizonytalanodtam. 2010-2012 körüli dízelt (Euro5) szeretnék vásárolni, de az első generációs (Euro4) dízelek sorozatos főtengelytörései miatt eléggé aggódom, mert ahogy olvastam még egyes Euro5-ös motorral szerelt gépekben is előfordult. Szerintetek javították a későbbi 2011-2012 évjáratokba szerelt motorokban a hibaforrást, vagy időzített bomba mindegyik? Ki lehet valahogy deríteni bontás nélkül, hogy az adott évjáratú/havi autóba milyen főtengelyt szereltek? Azt tudom, hogy van kódja és a korábbi hibákból tanulva elvileg léteznek erősebb alkatrészek. Válaszotok előre is köszönöm!
nogma
Újonc

Has liked: 1 time

Re:

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.09.17. 08:23

nogma írta:Sziasztok! Még nem írtam ide a fórumba, de nagyon örülök, hogy idetaláltam, a segítségetek szeretném kérni, amennyiben lehetséges. Subaru vásárlás előtt állok, pontosabban egy Foresterre fáj a fogam. Természetesen beleástam magam a dologba amennyire lehet, de egy ponton elakadtam, illetve elbizonytalanodtam. 2010-2012 körüli dízelt (Euro5) szeretnék vásárolni, de az első generációs (Euro4) dízelek sorozatos főtengelytörései miatt eléggé aggódom, mert ahogy olvastam még egyes Euro5-ös motorral szerelt gépekben is előfordult. Szerintetek javították a későbbi 2011-2012 évjáratokba szerelt motorokban a hibaforrást, vagy időzített bomba mindegyik? Ki lehet valahogy deríteni bontás nélkül, hogy az adott évjáratú/havi autóba milyen főtengelyt szereltek? Azt tudom, hogy van kódja és a korábbi hibákból tanulva elvileg léteznek erősebb alkatrészek. Válaszotok előre is köszönöm!

Szia nogma!

Az Euro5 motorokat valóban javították, ezekben már nem igen fordul elő az előzőekben fellelhető hiba. A Forester jó választás, azonban én ebből az évjáratból inkább benzinest vennék, v. ha a pénztárca bírja, a köv. generációs dízelt venném.
(a 2. kérdésre nem tudok válaszolni, de nem hinném, hogy a főtengely milyenségét ki lehetne deríteni...)
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó
petkó
Dumazsák
Dumazsák

Has liked: 895 times
Been liked: 1126 times

HozzászólásSzerző: nogma » 2017.09.17. 12:22

petkó írta:
nogma írta:Sziasztok! Még nem írtam ide a fórumba, de nagyon örülök, hogy idetaláltam, a segítségetek szeretném kérni, amennyiben lehetséges. Subaru vásárlás előtt állok, pontosabban egy Foresterre fáj a fogam. Természetesen beleástam magam a dologba amennyire lehet, de egy ponton elakadtam, illetve elbizonytalanodtam. 2010-2012 körüli dízelt (Euro5) szeretnék vásárolni, de az első generációs (Euro4)

Szia nogma!

Az Euro5 motorokat valóban javították, ezekben már nem igen fordul elő az előzőekben fellelhető hiba. A Forester jó választás, azonban én ebből az évjáratból inkább benzinest vennék, v. ha a pénztárca bírja, a köv. generációs dízelt venném.
(a 2. kérdésre nem tudok válaszolni, de nem hinném, hogy a főtengely milyenségét ki lehetne deríteni...)

Szia Petkó! Köszönöm válaszod! Sajnos a benzines több szempontból sem játszik (10l körüli átlagfogyasztás nekem sok, valamint a cég ahol dolgozom csak gázolajat tud elszámolni, néha-néha pedig be kell majd fognom munkára is). Ennek ellenére tudom, hogy nagyon jók a benzinesek, sőt. Euro6-os motorral szerelt már nem fér bele, nagyon max. 4M-nál meg kell húznom a határt.
Bárkinek akinek van még tapasztalata, örömmel fogadom! :)
nogma
Újonc

Re:

HozzászólásSzerző: Borni » 2017.09.21. 18:10

Flash írta:
TheSpartan85 írta:A Külső szín stimmel. ...

Sajnos pont hogy nem. A 02C az a "subaru rally kék" vagy más néven mica wrx kék kódja, vagyis a kérdés jogos volt, mert a képeken a sötétebbik kék árnyalat van, azt gondolom könnyebb volt megcsinálni, mert a gyöngyház fény mindig szívás kicsit. A "kárpit alatti" fényezés nem egyezik a wrx kéknél sem a külsövel, nekem anno attól kicsit sötétebb volt még a csomagtartó fedél belseje is. Ettöl még lehet hogy szépen és jól van megcsinálva az autó, nézesd át, P_G-nek igaza van.

Sziasztok,

Én épp ma nézted meg ezt az autót, de ahogy látom a képeken nem kereskedőnél volt....? Mert most ott áll.
Km óra állás sem stimmel, lekérdeztem.
lukacso elvitted átnézetni vagy miért nem vetted meg? Volt más hibája is?
Rozsda foltot is látok a csomagtartónál, de lehet csak lecsurgott az emelőről, mert azon találtam rozsdát.
Holnap megnézem ismét egy barátommal aki elég jól ért az autókhoz, viszont egy-két tanácsot elfogadnék, hogy mit nézzünk meg rajta a szokásos dolgokon kívül?
Lehet a végén külföldre kell mennem autóért....megint...

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv,
Börni
Borni
Újonc

HozzászólásSzerző: grg » 2017.09.29. 12:32

Tisztelt Klubtagok!

Eladó sorba került 2006.02 havi Outback 3.0 (benzin / gáz) autóm. Amit érdemes tudni:

- Km. állás: 254.000 Km
- Emil Frey-nél vásárolt
- Műszaki: 2019.02-ig
- 2. tulaj vagyok (150e-nél vettem át)
- Frey és Seibiko szervizeli
- 200e-nél vezérlés lett cserélve a biztos kenés miatt (Seibiko)
- A gázt Ghymkana nevű felhasználó (Gyöngyös) szerelte be 150-nél. Legutolsó ellenőrzés (nála) 2017.04.
- Az idén elvégzett javítások: kerékagy csapágy csere (gyári, Grohocky által), első-hátsó tárcsa és betétek cseréje, olaj (minden), szűrők cseréje, szoftver frissítés a váltón
- A gázról: iridium gyertya van benne (LongLife Denso), kenős rendszer, kb. 40:60 arányban használom gázzal, 9,5-10l-re jön ki így a fogyasztás benzinre átszámolva
- 2017.04 hóban vásároltam rá új Continental gumikat
- Téli gumik (80%) 16"-os Dezent felnin
- Thule blade tetőcsomagtartó + 1 db bringaszállító
- vezető ülést most újíttattam fel (a bőrt kellett cserélni ill. festeni)

Érdemes megnézni, idén sokat "locsoltam rá" és rendbe lett téve!

Kérdésekre szívesen válaszolok: 06/20 415 9054

Itt megtekinthető:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/subaru ... a-12047557
Üdv.: Gergely
grg
Újonc

Been liked: 2 times

HozzászólásSzerző: BRUMBY bácsi » 2017.10.28. 23:57

Sziasztok!

Üdv ismét a csapatnak!

Impreza WRX vásárlás előtt állok. 02-es Bugeye és 05-ös amiket megnézek. Kérdésem az, hogy mit kell alaposan megnézni? Mik a tipikus hibaforrások? A 02-ben 220 ezer km van a 05-ben 350 körül.

Köszi a segítséget :)

Zsolt.
BRUMBY bácsi
Újonc

HozzászólásSzerző: Ace » 2017.10.30. 15:55

Szia,

A szokásos dolgokon kívül érdemes megnézni ,hogy indításnál füstöl-e hátúl, a kék füst nagyon nem jó jel. Esetleg a difiből jönnek e fúrcsa zajok kopog zúg-e esetleg. Gyorsításnál torpan-e az autó. Subaruk többsége hajlamos a rohadásra főleg a hátsó íveken nem árt ellenőrizni őket.

üdv
06 Hawk WRX
Ace
Bennfentes
Bennfentes

Has liked: 436 times
Been liked: 160 times

Vissza: Magyar