SUBARU XV

Üdvözöljük fórumunkban!
Vendégkönyvünkbe bejelentkezés nélkül is írhat. Amennyiben fórumunk megtetszett, vagy a Subaru márka iránt érdeklödik, regisztrálja magát!

SUBARU XV

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.10. 13:46

Szeretném XV-s sorstársakkal megosztani tapasztalataimat, kérdéseimre választ kapni :vita:
Bec66
Kezdő
Kezdő

Has liked: 1 time
Been liked: 8 times

Re: SUBARU XV

HozzászólásSzerző: P_G_ » 2017.10.10. 18:25

Bec66 írta:Szeretném XV-s sorstársakkal megosztani tapasztalataimat, kérdéseimre választ kapni :vita:

Akkor írd meg , szívesen elolvassuk még ha nincs is XV a garázsban.
P_G_
Dumazsák
Dumazsák

Has liked: 0 time
Been liked: 149 times

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.10. 21:38

Ok, de folytatásokban, most egyszerre nem megy.

Lényeg, hogy már 20 évvel ezelőtt is kacsingattam a márka iránt, de nem voltam elég kitartó volt egy fantasztikus Mazda 323 , egy Astra, Vectra (megalapozták, hogy Opelt soha többé) egy Avensis életem legjobb választása. Majd 1,5 éve egy Subaru XV akkor 3 évesen (remélem életem második legjobb választása).
A két Japán után kialakult ez a vásárlási szokás bennem, hogy egy 2-3 év körüli japán autó és azt durván 10 évig használom (ezzel nem Én vagyok az autó gyártók álma)

Az XV: már többször szemezgettem vele a keresedésekben (főleg Pécsen), de az új csak a közepes felszereltségi szintben jött volna ösze, arra is várnom kellet volna még 1 -2 évet. Majd szintén ellátogattam a Pécsi szalonba és nem volt XV-jük, de a kereskedő (Gábor) már barátként üdvözölt és jelezte nem sokára lesz egy beszámított jó áron. Mondtam érdekel, ha itt lesz szóljon. Hetekig nem jött semmi majd kerestem, nevetett és mondta most akart hívni, hamarosan itt az autó. Megbeszéltük....feleséggel lementünk (vele már többx néztünk XV-t) tetszett (bár a színe dark gray metál nem annyira, fehérben gondolkodtam) Az Avensist után egy haverom már régóta érdeklődött, de neki is kelett volna még pár hónap, hogy együtt álljanak a csillagok...de aztán szülői áthidaló kölcsönnel végül is meglett.

2012 full felszereltsség (bőr nélkül, ennek örültem) tetőléc nincs rajt ennek nem, automata, toló tető ,CVT 2,0 benzines....minden amire valaha vágytam....
+
nekünk megfelelő méret
nagyon felszerelt
erős szívó motor
felmegy a holdra
toló tető (nagyon szeretem)
nem ér le a lökhárító a városban sehol sem

-
háát az avensis kényelmesebb volt
kicsit többet fogyaszt
nincs gyári keréknyomás mérés (már pótolva)
nincs sötétedő tükör (már pótolva)
az előzőbe is Én ratam és hiányzott a HUD, ebben is van már)
start/stop nagyon zavart (kiiktatva)

összeségében viszont hozta amit vártam megbízhatóan hóban fagyban kánikulában.

De .....
lehet most felhorkan a fórum népe

Nem tudok a vezető ülés kényelmetlenségével megbírkózni....

Mára ennyi......
Bec66
Kezdő
Kezdő

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.12. 18:20

Szóval alapvetően elégedett vagyok az autóval....
a leírtakon kívül nagyon jó az úttartása, olyan emelkedőn próbáltam télen, álló helyzetből elindulni, hogy magam sem gondoltam menni fog. Nagy esőben is éreztem, mintha jobban tartaná az irányt.

Elsősorban azért regisztráltam, hogy XV tulajdonosokkal (tuidom alig vannak) osszam meg a problémáimat, azokat a megoldásokat amiken már túl vagyok.

A legnagyobb és szinte már elviselhetetlen az ülés és a nagyon kemény rugózás.
Legalább is a vezető ülés már 4-5 alkalommal volt kárpitosnál különböző hibák miatt.
Van egy fém rács ami hátul tartj a a szivacsot, ez renszersen kidörzsöli a vízszintes és függőleges tartók közé tett szigetelést és minden mozdulatra egy nyikorgó hangot ad. De gyorsan akár az ülés kiszedése nélkül orvosolható.
Viszont eltötek ezt a rácsot rögzítő ks fém kampók (típus hiba) és így a háttámla szivacsa -25EFT a kárpitosnál.
De az üőlap a legborzasztóbb, majd teszek képet. kb 1,-2 cm szivacs a fém vázon. A fém formálja meg az oldaltartást és egy két órás út után sántikálva szállok ki, tettünk már a kárpitossal alá szivacsot stb. de kémyelmes nem lett. Nem kis súllyal nyomom, de utoljára a trabnt üléseivel volt gondom az előzőkben felsorot típusok egyikévekével sem sőt érdekes módom a B Vectrát éreztem a leg kényelmesebbnek.
Ha valakinek lenne ötlete, de leginkább tapasztalata nagyon megköszönném. Külföldi fórumokon rengetegen számolnak be ülés cseréről. Felvettem az Emil Frey-el is a kapcsolatot, náluk még senki sem panaszolta, illetve elküldték a levelem a SUBARU felé ennek pár hónapja.

Két apró gondom van még: bejövő híváskor nem írja ki a hívó szám nevét, minden platformal próbáltam, a hívás listában pedig már bent van név szerint.

Valamint az I-go alapú navigáció térképei már elavultak, de tökéletesen működik.

A fűtéssel van még annyi gondom(érdekes módon a hűtés teljesen rendben), hogy nagy hidegben csak lábra fúj max ventilátor fordulattal. És nem vált át kzépre és bizony hideg van az autóban, ha manuálisan áttállítom akkor pedig elég szépen bemelegszik.

Mielőtt bárki megvetne, vagy folyton elégetlenkedőnek tartana...életem legfelszereltebb és remélem legjobb autója lesz előbb utóbb.
Bec66
Kezdő
Kezdő

HozzászólásSzerző: rozsko » 2017.10.12. 21:25

Bec66 írta:Elsősorban azért regisztráltam, hogy XV tulajdonosokkal (tuidom alig vannak) osszam meg a problémáimat, azokat a megoldásokat amiken már túl vagyok.

Hat ebben szerintem csalódni fogsz, de ne legyen igazam!
Még Impreza témában is nehézkesen megy ez a dolog sajnos. Gondolom Magyarországon kicsi létszámú közösségnek számítunk, és a fórum zártá tétele sem lendítette pozitív irányba a látogatok szamat. (Ezt most nem kritikaként fogalmaztam meg, szóval ne vegye magára senki!)

Az üléssel kapcsolatban, meg szerintem csere.
Egyszer egy taxis mutatta, hogy ő bizony a mittomén melyik Merci ülésére esküszik, és hogy ő márpedig vett egyet és belefaragta az akkori verdájába, ami valami Japán márka volt, de nem Merci az biztos.

Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről
2007 STi Limited Edition
Kép Kép
rozsko
Dumazsák
Dumazsák

Has liked: 278 times
Been liked: 387 times

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.12. 21:41

köszönöm

hát Én is tapasztalom a kicsi közösséget, pedig rákeresve az ülés cserére, pont ide irányított de nem tudtam belépni....belépve meg látom, hogy pld a régi xv-s topik megszűnt :roll:
Ezen az Amerikai fórumon a BRZ STI üléseit ajánlják, van is az ebay-en rengeteg de vagy nem szállít az USA-ból vagy hihetetlen áron adják 10E Ft-os szállítási költséggel.

A mindennapjaimat viszont rendesen megkeseríti, pedig egyébként imádom :wink:
Bec66
Kezdő
Kezdő

HozzászólásSzerző: rozsko » 2017.10.12. 21:53

Bec66 írta:köszönöm

hát Én is tapasztalom a kicsi közösséget, pedig rákeresve az ülés cserére, pont ide irányított de nem tudtam belépni....belépve meg látom, hogy pld a régi xv-s topik megszűnt :roll:
Ezen az Amerikai fórumon a BRZ STI üléseit ajánlják, van is az ebay-en rengeteg de vagy nem szállít az USA-ból vagy hihetetlen áron adják 10E Ft-os szállítási költséggel.

http://www.japperformanceparts.co.uk/product-category/bodywork/seats-bodywork/
Uk-bol az arvatrans tizenpar ezerért haza hozza. Én mostanság 2x is hozattam velük festéket és tok jól működött a dolog.

2007 STi Limited Edition
Kép Kép
rozsko
Dumazsák
Dumazsák

HozzászólásSzerző: tom95ster » 2017.10.12. 23:55

rozsko írta:

Uk-bol az arvatrans tizenpar ezerért haza hozza. Én mostanság 2x is hozattam velük festéket és tok jól működött a dolog.

Elnézést, hogy a témát szét offolom, de:
Rozsko, köszönöm a linket. Szétnéztem. A postára említetted az arvatransot... Próbáltam az oldalon keresgélni és lett volna kedvemre való Defi műszercsoport. Teszteltem és elvileg 20 fontért TNT futárral hazaküldenék. Lehetséges lenne? vagy Te valami súlyosabb, nagyobb tétel miatt fordultál az említett fuvaroshoz?
Bugeye WRX GDA
tom95ster
Törzsvendég
Törzsvendég

Has liked: 482 times
Been liked: 203 times

HozzászólásSzerző: rozsko » 2017.10.13. 06:54

tom95ster írta:
rozsko írta:

Elnézést, hogy a témát szét offolom, de:
Rozsko, köszönöm a linket. Szétnéztem. A postára említetted az arvatransot... Próbáltam az oldalon keresgélni és lett volna kedvemre való Defi műszercsoport. Teszteltem és elvileg 20 fontért TNT futárral hazaküldenék. Lehetséges lenne? vagy Te valami súlyosabb, nagyobb tétel miatt fordultál az említett fuvaroshoz?
Én VHT engine enamel festéket hozattam velük haza, azért mert akik árulnak ilyet uk-ban, azok csak mainland-re hajlandók postázni a festék veszelyes kemikália mivolta miatt. Ők meg gond nélkül felvették és hazahozták nekem.

2007 STi Limited Edition
Kép Kép
rozsko
Dumazsák
Dumazsák

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.13. 19:25

képet? hogy tudok csatolni???
mert itt atláltam valamit
https://www.google.hu/search?q=subaru+brz+ülés&client=opera&hs=0LR&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwip5Y7Ek-7WAhXGA5oKHTQNBpgQ_AUICigB&biw=1280&bih=610#imgrc=BX6BCWBbOsjf5M:

de nem enged belépni!?
Bec66
Kezdő
Kezdő

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.16. 07:48

Senki???
Senkinek nincs XV-s ismerőse vagy vmi kárpitos ismerőse......
Bec66
Kezdő
Kezdő

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.10.16. 11:25

Szia Bec66!

Nem szűnt meg, csak a Fórum rendszer átalakult. A pártoló tagok látják a teljes fórumot. A sok év alatt rengeteg hasznos információ gyűlt össze, klubprogramok elérhetők, stb... Itt tájékozódhatsz:
viewforum.php?f=72

(az ülés cseréhez nem tudok hozzászólni, barátomnak van XV-je, ő nem panaszkodott.)

"Két apró gondom van még: bejövő híváskor nem írja ki a hívó szám nevét, minden platformal próbáltam, a hívás listában pedig már bent van név szerint."

Nálam is előfordult, de utánakeresve kiderült, hogy a telefonba vagy nem jó helyre írtam a nevet, v. ugyanaz a szám már szerepel valahol más néven. Érdemes utána keresni.

"Valamint az I-go alapú navigáció térképei már elavultak, de tökéletesen működik."

A navira van frissítési lehetőség, 30 e Ft átutalásával letölthető a frissítés.
viewtopic.php?f=12&t=4466 oldalon részleteztük a lehetőségeket.

Ide is csak a pártolók jutnak, de kikopiztam a lehetőséget a letöltéshez:

Nos, megérkezett a Subaru iGo frissítése. Letölthető a netről, kell hozzá a Subaru toolbox2 program! Fontos, hogy a 2 :!: legyen letöltve! https://subaru-eu-mapupdate.naviextras. ... /downloads

Korábban írtam, lehet választani 1 évest, v. 3 éves frissítést.
Segítség:
https://www.naviextras.com/shop/portal/ ... de=Toolbox)

Ajánlatos egy mentést csinálni, amit szintén a toolbox megold.
https://www.naviextras.com/shop/portal/ ... pic=Backup
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó
petkó
Dumazsák
Dumazsák

Has liked: 895 times
Been liked: 1126 times

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.16. 14:44

Köszi a sok segítséget....

- de befizettem a pártolói díjat, még is csak idáig jutottam? jeleztem a megadott adminek-közül az egyiknek
- a telefonnal már nincs amit ki nem próbáltam volna

-az ülés kényelmetlensége miatt háborog a fél világ, voltak pillanatok mikor az autó eladásán gondolkodtam miatta :?
Bec66
Kezdő
Kezdő

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.10.16. 14:50

Utánanézek este :oops:
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó
petkó
Dumazsák
Dumazsák

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.16. 15:23

küldtem üzenetet? lehet az előzőt eltoltam és már aktív vagyok :D :D

de a gonjaim maradtak

sőt úgy látom a régebbi hozzászólásokat, XV tulajdonos nincs itt a fórumon?
Bec66
Kezdő
Kezdő

Re:

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.10.16. 17:10

Bec66 írta:küldtem üzenetet? lehet az előzőt eltoltam és már aktív vagyok :D :D

de a gonjaim maradtak

sőt úgy látom a régebbi hozzászólásokat, XV tulajdonos nincs itt a fórumon?

Admin beállított pártolónak :!:

Most már hozzáférsz a Fórumhoz, keresgélj :wink:
Itt folytathatod pl.: viewtopic.php?f=7&t=8055&start=20
Petkó
petkó
Dumazsák
Dumazsák

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.16. 19:28

igen, nagyon köszönöm

Az XV-s haverodat nem beszéled rá a tagságra?
Bec66
Kezdő
Kezdő

Re:

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.10.16. 21:18

Bec66 írta:igen, nagyon köszönöm

Nő az illető, nem akartam írni, h barátnőm, mert félreérthető lenne :D Nem, ő nem vesz részt a klubéletben...
Petkó
petkó
Dumazsák
Dumazsák

Re: Re:

HozzászólásSzerző: Bec66 » 2017.10.17. 08:39

petkó írta:
Bec66 írta:igen, nagyon köszönöm

Nő az illető, nem akartam írni, h barátnőm, mert félreérthető lenne :D Nem, ő nem vesz részt a klubéletben...

Háát így még inkább szeretnék vele összeismerkedni :D :D :D
Bec66
Kezdő
Kezdő

Vissza: Magyar