Klubtagság

Üdvözöljük fórumunkban!
Vendégkönyvünkbe bejelentkezés nélkül is írhat. Amennyiben fórumunk megtetszett, vagy a Subaru márka iránt érdeklödik, regisztrálja magát!

HozzászólásSzerző: lor » 2017.06.07., szer. 18:48

felteszed a kérdéseket az ok de ki fog vállaszolni a feltett kérdésre?
mert vagy az kell hozzá, hogy sokan sokféle emberek látogassák akik megtudják mondani pl, hogy kétszer látták fára csavarva azt a csini autót.
vagy olyan szakértők járjanak ide akik nagyrészt már rég nem járnak (intercet, 1stdriver, nferi, ...) vagy még éppen jártak nemrég de fel lett húzva a kerités ami vagy kint tartja a hülyéket vagy bent (ezt mindenki másképp látja).
most már pedig egyre kevésbé van kedvük ide járni mivel belőlük "élt" eddig ilyen szempontból a fórum ugyanakkor csak a tudásukra van szükség.
a véleményére nem!
MEDVE!!!. . . . . . borzasztus falánkusz
nyik nyik nyik tanonc

Az alábbiaknak tetszik lor hozzászólása (2 fő):
GhostGabee
Avatar
lor
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 5528
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 14:37
Tartózkodási hely: miskócz, balkán
Has liked: 1 time
Been liked: 905 times

HozzászólásSzerző: Nosfu » 2017.06.07., szer. 18:55

A zártság témája már rengetegszer ki lett taglalva, és sok komment is olvasható eddigiek során a témában, így bár van aki saját bevallása szerint se olvasta el eddigieket, köszönöm annak aki mindezt kulturáltan, konstruktív kritikaként fogalmazza meg.

Sajnos azzal nem lehet, és nekem speciel nincs is kedvem mit kezdeni aki azért jár vissza, hogy továbbra is lehessen rosszindulatú kommenteket hozzáfűzni a dologhoz, mert a szándékos bomlasztással az ég világon semmit nem lehet elérni. Aki ezt találja megoldásnak, nyugodtan haladhat is tovább, semmilyen közösségből nem fog hiányozni.

A fórum zárása nem olyan régóta él, az, hogy mi lesz az igazi megoldás a hosszú távon, azt úgyis az idő mondja meg. Bármilyen változás lehet még a későbbiekben, annak függvényében hogy alakulnak a dolgok, de egy hónap után hátraarc biztosan nem fog történni, maximum apróbb finomítások.

A Subaruklub fórumán mindig is volt Zárt tartalom, maximum sokan nem is tudtak róla, vagy sose érdekelte őket annyira az egész Klubozás. A fórumot mindig is a Pártoló tagok tartották fent, nem egy reklámokból fenntartott kereskedelmi fórum ez hanem egy nonprofit egyesület saját fóruma. Nem a fórum, hanem a Pártolói Klubtagság kerül 5.000 forintba.

Sajnos tény, hogy a regisztrálók 99%-át marhára hidegen hagyta a Klub úgy összességében, csak segítségért jött ide, vagy valamit eladni. Látható, hogy 0-3 hozzászólással később a ez a többség örökre eltűntek. Ma az interneten, vagy szervizektől szinte bármilyen információt meg lehet szerezni adott típusokról/betegségeikről - rengeteg még a honlapon is fent van - az, hogy egyszerűbb beírni bárhova egy kérdést mintsem utánajárni magunk elég gyakori dolog. Még itt a fórumon is teljesen kárba vész minden tartalom, ha senki nem veszi a fáradtságot billentyűzetragadás előtt olvasni / keresni, de ez a kisebb gond. Sokan szerették, hogy ezt itt meg lehetett tenni amit tökéletesen megértek, de ez tényleg nagyon kevés embert vonzott azután, hogy megtudta amit szeretett volna, jóval kevesebbet mint egy OST akár. A fórum pörgése igazából mindig is a hirdetések valamint különböző segítségkérésekből állt, bár holt szezon nyitottság ellenére mindig is előfordult.

Tömegvonzásban akárhogy is nézzük egy Fórum az életben nem fogja felvenni a versenyt a Facebookal, még a Google-nak se sikerült. Lehet próbálkozni, de az hasonló hígulással jár, mint ami manapság különböző csoportokban tapasztalható. Átverések, fals információk, és töménytelen hülyeség a jellemzőjük, ezért ez nyilván nem opció. A teljes nyitottság tehát biztos hozna embereket, azonban biztos vagyok benne, hogy sokakat el is űzne, vagy űzött eddig is. Egy autó után nyomozni tényleg nem volt rossz dolog itt, de bármi is történik, normális esetben úgyis érdemes vásárlás előtt minden autót átvizsgáltatni, mivel minden autó rejthet meglepetéseket.

Aki nem volt jelen az utóbbi évben, a legkényesebb téma pont a Klub kasszájának kezelése volt. Túl azon, hogy volt olyan is aki kevésbé jóindulatúan állt a témához, a pár esemény masszívan ráfizetéses lett a Klub kasszájából ami régebben soha nem fordult elő. Ennek elsődleges oka pont az volt, hogy létszámfüggő eseményekre akár vad idegenek iratkoztak fel, majd természetesen lemondás nélkül nem jöttek el. Mivel egy étterem vagy rendezvényhelyszín elvárja azt, hogy pontos létszám legyen pár nappal előre leadva, jogosan adja be a számlát a szervírozott adagszámra, és azok fogják ezt kifizetni, akik kvázi adtak valamit a Klub fennmaradása érdekében. Volt próbálkozás előre fizetéssel is, de az emberek képtelenek voltak ehhez alkalmazkodni.

Így tehát egy-két nyílt eseményt kivéve el lehetett dönteni, hogy ezt is bezárjuk-e a publikum elől, vagy megszüntetjük az eseményeket úgy ahogy vannak, mert a klub pénzének eszetlen szórásának a nyíltság miatt nincs értelme, és idén épp ezért szinte minden Klub által szervezett esemény is drasztikusan megújult.

Lehetne sorban bezárogatni egyesével azon részeit a klubnak, amelyekre a nyíltság kártékonyan hat, de akkor a szokásos napi spam-csatornákon kívül nem marad sok nyitott rész, és az eddig se sokakat motivált, hogy tudtak a kizárólag Pártolói tagoknak fenntartott tartalomról, így maximum az lehetett a téma, mik maradjanak nyitva. Lehet szeretni, vagy nem szeretni a vezetőség döntését ez ügyben, de számtalan embernek volt lehetősége csatlakozni, azonban sajnos tenni az Klub érdekében a fórumon való bíráláson kívül nem hozott sok jelentkezőt eddig. Amennyiben nem volna vezetőség, se Pártolói tagdíj, lehetne bezárni egész Egyesületet, így tényleg szépen kérnék mindenkit, hogy továbbiakban is ilyen emészthető stílusban menjen a diskurzus.

Én személy szerint mindezek ellenére továbbra is szeretném, ha a jövőben vonzóak tudnánk maradni egy olyan user számára is akit szívesen látna mindenki, annak ellenére, hogy a teljes nyíltságot a sok negatív tapasztalat miatt ellenzem. Azonban ezt jó volna később úgy elérni, hogy kifelé kommunikáljuk az események képeit/élménybeszámolókat, mintsem hogy mindenkit bevonzva már egy fórumon belül próbáljunk maradásra győzni, mert sajnos ennek nem csak előnyei vannak. Remélem ezt megtudjuk valósítani, de mint ahogy említettem, ezt csak az idő dönti el.
V4 GC8 STi - Gone
MY01 Spec-C

Az alábbiaknak tetszik Nosfu hozzászólása (4 fő):
Pisti70AtekSTIflaccibzsk
Avatar
Nosfu
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.17., hétf. 16:18
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 333 times
Been liked: 405 times

HozzászólásSzerző: TheSpartan85 » 2017.06.07., szer. 19:19

Nem bírálni, ítélkezni, főleg nem beszólogatni regisztráltam ide. Teljesen megértem, hogy mi miatt lett zárt, DE:

Én anno azért reggeltem ide, hogy okosodjak, tőletek, majd hoztam egy döntést, hogy igenis, Subarum lesz. Közben jött egy csomó változás, és sajnos Nagyon negatív irányba billentették az életemet. Fantáziáltam, milyen lesz majd, mit fogok rajta változtatni, most viszont jelenleg, azon kell erősen elmélkednem, melyik számlát fizessem be, mert a saját pénzemhez nem tudok hozzáférni... Fél Éve. Akkor nagyon meg akartalak ismerni titeket, mert egy nagyon jó hangulatú klubot láttam. Most egyre kevésbé szimpatikus ez az egész :( Nagyon sajnálom a dolgot, tényleg, de amikor sajnos ez van, nem fogok kidobni még 5000 forintot, mégha egy évre szól az 5ös most!

Tényleg, nagyon ide akartam tartozni, és nem pedig egy BMW-s lenni a sok közül.

Az autó, a Márka szeretete marad, de ez a közösség valahogy elvesztette varázsát a számomra, mint egy friss szerelem után, elszállt a lila köd...

Aki az írásai alapján megkedveltem, azokat a Facebookon is megkerestem. Köszönöm szépen, de inkább leszek akkor egy magányos Sz*rdarab az út szélén, mintsem egy klubnak a tagja, ahol nem érzem jól magam. NEM a PÉNZEN vagyok fentakadva!!! Hanem azon, hogy aki nem fizetős tag, annak le van tojva a feje. Lehet nem egyet érteni, lehurrogni, és aki ezt most meg is teszi, az előbb csináljon egy új regisztrációt, és nézze meg, mit lát a fórumból, mint NEM PÁRTOLÓ TAG.

Köszönöm mindenkinek, aki segített engem felhomályosítani, sötét kérdéseimre fényt világítani.

Ezennel kicsit visszavonulok. Megvárom a reakciókat, aztán majd a továbbiakban kiderül. Gondolom sokat nem veszítetek velem, néhányan még ki is röhögtök, de ez legyen a ti boldogságotok.

Tisztelettel a továbbiakban is:
Tömöri László
Avatar
TheSpartan85
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2016.08.04., csüt. 19:09
Has liked: 166 times
Been liked: 107 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: WRX Sportwagon » 2017.06.07., szer. 19:37

Kérném, hogy ha elindultatok ezen az úton, akkor legyetek következetesek. Pl. a fenti sorvezetőt használva miért kell egy OST-nek nyitottnak lennie?

Aki rendszeresen járt STI-Pesti-re, az csukott szemmel is látja, hogy leépülőben van a közösség, úgy, hogy a fórumnál jóval látogatottabb fb-on is hirdetve volt. Erre baromi rossz válasz a még nagyobb bezárkózás. De lefordíthatom úgy is a mondandódat, hogy pénzre van szükség és máshogy nem tudjátok fizetésre bírni a tagságot? Vagy ennyire zavaró, hogy vannak nem fizető "potyautasok"? Vagy mitől lesz jobb az egész? Erre valahogy még senki nem adott választ...
My name is Impreza. Subaru Impreza.

gumidirekt.hu

Az alábbiaknak tetszik WRX Sportwagon hozzászólása (2 fő):
GhostNateS
Avatar
WRX Sportwagon
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1456
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 12:15
Tartózkodási hely: női napozó
Has liked: 62 times
Been liked: 340 times

HozzászólásSzerző: Nosfu » 2017.06.07., szer. 19:43

Kedves Spartan!

A kritika része nyilvánvalóan nem neked szólt, kinek inge, az vegye magára. :)

Természetesen sajnálom a dolgot, hidd el kellemetlen élménnyel már mindenki gazdagodott azok miatt akik a témában nem képesek legalább picit háttérbe szorítani az indulatokat, független attól hogy olyanról van szó aki jelenlegi állásnak örül, vagy sem.

Letojva pedig nincsen senki, maximum az aki nem is kíván ide tartozni. Sőt, kifejezetten örülnék ha tudnál csatlakozni az idei OSThez, szívesen beszélgetek veled, vagy bárkivel a témában, akár PÜ-t is küldhetsz. :)

Üdv:
Nosfu
V4 GC8 STi - Gone
MY01 Spec-C
Avatar
Nosfu
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.17., hétf. 16:18
Tartózkodási hely: Érd
Has liked: 333 times
Been liked: 405 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: petkó » 2017.06.08., csüt. 10:16

WRX Sportwagon írta:
petkó írta:Nekem úgy tűnik, ez egy szűrő. Akinek nem èti meg befizetni az éves fdíjat, nem is szereti Subarut, nem kíváncsi màsok vélemènyète, tapasztalatára. Ha elvből nem fizeti be , az is egy szűrő...
Akik nekem fontosak, maradtak, akik újak, pártolók lettek, ők azért fontosak, mert komolyan gondolják.

És könyörgöm, nem horror összegről van szó, évi 5000 Ft! Ennyit akkor is megkockáztatnék, ha tőrténetesen előre nem tudnám, mi fogad a Fórumon.
,

Petkó, köszönöm! Igazán...


Nyilván ez nem neked szól!!!
Ha valaki segít a Fórumban egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet felett lévő Kép gombbal!
Petkó
Avatar
petkó
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 12441
Csatlakozott: 2002.07.22., hétf. 14:37
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 1353 times
Been liked: 1833 times

HozzászólásSzerző: C0pp3rM1n3 » 2017.06.08., csüt. 13:53

Sziasztok,

Első körben nagyon unszimpatikus lépés volt a fórum teljes bezárása, ami főként azokat érinti, akik nem klubtagok, nem áll garázsukban egy Fiastyúk orrú négylábú. Azt hiszem, jogosan érezheti magát az ember "kívülállónak", persona non grata-nak, és kicsit értetlenül áll a dolog előtt - mert legtöbb helyen bizony nem ezt tapasztalja.

Egyelőre számomra nem világos, hogy ezzel a lépéssel mit szeretne a klub elérni. Több fizető embert ? Több aktív klubtagot ? Zárt, csak klubtagok számára elérhető tudás / infó halmazt ?

Egy laikus, épp márkák közt vívódó potenciálisan leendő Subaru tulaj honnan és hogyan fogja beszerezni mindazt az információt, amire neki kritikusan szüksége van ahhoz, hogy épp ezt a márkát válassza ? (Plö a "ki ismeri" topicot, aminek azt hiszem elég nagy gyakorlati haszna volt eddig is)

Szomorú, hogy a bezártság felé tart a csoport. Vagy ezentúl a pályanapokon is majd csak Subaruval lehet részt venni, a győri találkozókról elkergetitek a Skylineokat, Kakucsról meg azt a pár szál Evo-t, akik még lejárnak Veletek pályázni ? Nem hiszem, hogy ez lenne a jó irány.

Tudjátok, réteg márka vagytok - mint ez a szerencsétlen 3gyémánt is. Ha kizárjátok azt az 1-2 érdeklődőt, azt a pár fiatalt, aki épp egy csíklámpást szeretne élete első "csapatós" autójának, vagy azt a pár úrvezetőt, aki nyugodt éveire egy kényelmes Outbackban képzeli el magát, nem fog előre jutni a klub. Nem lesznek így érdeklődök, akikból később klubtagok lehetnének, OST résztvevők, pályanapon csapatók, stb. Az eseményeitekre nem fognak lejárni "külsősök", mert nem értesülnek róla, hogy mikor és hol lesz bármi, a lokális meetingeknek nem lesznek vendégszereplői. Vagy ezt szeretnétek ? Kétlem ...

Bízom benne, hogy egy mindenki számára pozitív úton halad tovább a klub, legyen az aktív párttoló vagy lelkes subarus, esetleg oldalvonalról szurkoló Evos ;)

Sporttársi / baráti / autósb.zi üdvözlettel,

Coppermine

szerk: Üdvözlöm azt a pár Subarus-t, akikkel az elmúlt 1-2 hétben találkoztam az utakon, kivétel nélkül mindenki integetett-villogott-csápolt, és mindekinek csápoltam és visszaintegettem / dudáltam ... sajnos a "Ki lehetett" topicban már nem tudtam örömködve beírni, így marad ennek a postnak a UI része :mrgreen:

Az alábbiaknak tetszik C0pp3rM1n3 hozzászólása (4 fő):
NateSFlashCeofangTaszi
C0pp3rM1n3
Újonc
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.08., csüt. 12:48
Has liked: 1 time
Been liked: 7 times

Re:

HozzászólásSzerző: Airtibi » 2017.06.08., csüt. 15:07

C0pp3rM1n3 írta:
... a győri találkozókról elkergetitek a Skylineokat ... ?


Ööööö...NEM! Max a BMW-seket :) Najó, őket sem.

Amúgy néhanapján előfordul 1 Skyline és egy Supra minálunk :D
1. GC4, lassacskán GC8
2. Bug Wagon 2.0
3. Forester 2.0 S-turbo
Avatar
Airtibi
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2013.10.13., vas. 16:36
Tartózkodási hely: Győr, elvétve Pécs és Nyíregyháza
Has liked: 596 times
Been liked: 483 times

HozzászólásSzerző: Yocoo » 2017.06.09., pén. 05:21

Nekem bejon az uj rendszer.
Rengeteget sporoltam vele.
Kevesebb ember, kevesebb hozzaszolas, kevesebb olvasni valo, tobb ido jut minden masra.
Peldaul csinalok egy topicot az automnak, igy legalabb nyomon tudom majd kovetni mi minden tortenik vele az evek folyaman. Mondjuk ha el szeretnem adni csak beleirom a hirdetesbe, hogy a forumon nyugodtan csekkolhatja az eloelet.
Bar, ha belegondolok, ha nem lenne'k partolo tag, akkor be sem kellene lepni...
Jut eszembe, csak az a par ember latna a topicot aki eddig is itt volt. Szoval akkor meg nincs ertelme irni.
Amugy erdekes, hogy mennyi kek tagbol lett zold...

Az alábbiaknak tetszik Yocoo hozzászólása (3 fő):
NateSdani104Pisti70
Avatar
Yocoo
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2006.01.08., vas. 19:51
Tartózkodási hely: Fehérgyarmat - Nyíregyháza - Tiszacsege
Has liked: 218 times
Been liked: 65 times

HozzászólásSzerző: Babo » 2017.06.09., pén. 07:48

Hasonló sorsra jutott egy másik hobbim.
Reméltem, hogy itt nem ez lesz.
A végén 3 főokos maradt magára, majd bezárták az egészet, mert túl nagy volt az egó.
Bár ott a forgalom napi 100 hozzászólás volt. Nem 3.
Kezdem azt érezni, hogy aki nem EF-be megy be KP-ra venni sznobkocsit, az már nem is igazi Subarus.
Az egésztől elvettétek mindenkinek a kedvét.
Ahogy látom, többen is segget csináltak a szájukból (én is), amikor Subarus kérdésre azt válaszoltuk, hogy "ááh, inkább nézz szét a fórumon, sokkal hasznosabb."
Na innentől nemtom mit kell mondani. "Hívd fel Hárit!" ??? :D

Az alábbiaknak tetszik Babo hozzászólása (4 fő):
GhostNateSFlashdani104
Avatar
Babo
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 22:05
Tartózkodási hely: Miskolc
Has liked: 295 times
Been liked: 219 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: WRX Sportwagon » 2017.06.09., pén. 08:52

Babo írta:Hasonló sorsra jutott egy másik hobbim.
Reméltem, hogy itt nem ez lesz.
A végén 3 főokos maradt magára, majd bezárták az egészet, mert túl nagy volt az egó.
Bár ott a forgalom napi 100 hozzászólás volt. Nem 3.
Kezdem azt érezni, hogy aki nem EF-be megy be KP-ra venni sznobkocsit, az már nem is igazi Subarus.
Az egésztől elvettétek mindenkinek a kedvét.
Ahogy látom, többen is segget csináltak a szájukból (én is), amikor Subarus kérdésre azt válaszoltuk, hogy "ááh, inkább nézz szét a fórumon, sokkal hasznosabb."
Na innentől nemtom mit kell mondani. "Hívd fel Hárit!" ??? :D

Okosok megmondták, hogy nem lesz hátraarc. Bár lehet, már akkor sem érdekelne... :/

Úgyhogy be is fejezem a szélmalomharcot.
My name is Impreza. Subaru Impreza.

gumidirekt.hu

Az alábbiaknak tetszik WRX Sportwagon hozzászólása (3 fő):
FlashYocooBabo
Avatar
WRX Sportwagon
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1456
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 12:15
Tartózkodási hely: női napozó
Has liked: 62 times
Been liked: 340 times

HozzászólásSzerző: tom95ster » 2017.06.09., pén. 11:57

Nem idézek senkit, mert mindenkinek kicsit más a story és a látásmód, ahogy én látom, ez valahogy nyitva maradt :)

Az én történetem mindössze annyi, hogy amikor regeltem ide, még csak nézelődtem a márka iránt, bár már gyerekként oda voltam érte. Pár hónapra rá, a fórumról vettem meg a fekete Bug kombimat, ahogyan ezt sokan tudjátok is. Nekem akkor valahogy az volt az alap, hogy természetes, hogy pártoló tag leszek, mert már van nekem is egy Bubu, és erre büszke vagyok, arra is szeretnék, hogy egy -nevezhetjük- szűk klubnak a tagja vagyok, még ha csak pártolós szinten is. Valahol azt nem hiszem, hogy ha valaki már Subaru tulaj, hogy tétel lenne a tagdíj, hiszem éves szinten csak a benzinre költünk 100ezreket vagy épp több mint fél milliót... itt elvész 5E pénz, más tészta, ha az ember azt vizslatja, mit is kap ezért.
Sajnos sokat nem tudok hozzátenni a fórum szakmai részéhez, egyszerűen nem vagyok gépjárműipari mérnök, ez nem az én asztalom. Beülök, beiindítom, ha nincs check engine, akkor jó, ha bubog még jobb, ha tele a tank az meg király! Kb ennyit értek a szakmai részéhez (bár ettől talán picivel többet) és ennél fogva sosem fogom @lor helyét átvenni, sosem akarnám.
Nekem a Subaru egy őrült vallás, ami annyira nem racionális, hogy meg sem próbálom magyarázni, akkor is ebben fogok ülni, ha a fórumot olyan szerencsétlenség éri, hogy bezárja kapuit, bár belül remélem ez sosem jön el.
Közösségi oldalról sajnos nem vagyok egy nagy építő tag, nincs időm talikra járni, így ezen oldalon nem tudok erősíteni... :(
ettől függetlenül és személyes ismeretség nélkül is köszönöm a vezetőség minden tagjának eddigi kitartó munkáját és mindenki pozitív, építő hozzászólását - hozzáállását, legyen kék, zöld, vagy rózsaszín...
:D
Bugeye WRX GDA

Az alábbiaknak tetszik tom95ster hozzászólása:
Falcon733
Avatar
tom95ster
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 09:56
Tartózkodási hely: Salgótarján
Has liked: 619 times
Been liked: 402 times

Re:

HozzászólásSzerző: C0pp3rM1n3 » 2017.06.09., pén. 12:27

Yocoo írta:...Mondjuk ha el szeretnem adni csak beleirom a hirdetesbe, hogy a forumon nyugodtan csekkolhatja az eloelet...


miután befizette a pártolóit, mivel másképp nem látja a topicot ?! mekkora ötlet, de tényleg :mrgreen:
C0pp3rM1n3
Újonc
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.08., csüt. 12:48
Has liked: 1 time
Been liked: 7 times

HozzászólásSzerző: mr_white » 2017.06.09., pén. 12:49

TheSpartan85 írta:Most egyre kevésbé szimpatikus ez az egész :( Nagyon sajnálom a dolgot, tényleg, de amikor sajnos ez van, nem fogok kidobni még 5000 forintot, mégha egy évre szól az 5ös most!

most akkor pénz vagy nem pénz? "kidobni" ?
TheSpartan85 írta:NEM a PÉNZEN vagyok fentakadva!!! Hanem azon, hogy aki nem fizetős tag, annak le van tojva a feje. Lehet nem egyet érteni, lehurrogni, és aki ezt most meg is teszi, az előbb csináljon egy új regisztrációt, és nézze meg, mit lát a fórumból, mint NEM PÁRTOLÓ TAG.

Azért nem látsz több témát, mert nem vagy pártoló tag, nincs "letojva a fejed", hanem ez a rémületesen egyszerű oka.
Ha az lennél, nem lennél ilyen indulatos, nem töltenél ennyi felesleges időt ennek/ezeknek a hosszú hozzászólásoknak a megírásával, idegeskedéssel, minden pont olyan lenne mint volt, legfeljebb ha nem tetszik, nem támogatod a klubot jövőre, vagy ahogy látom, már most sem. Ha csak nyitottság párti vagy, az nem igényelne ilyen elkeseredett kirohanásokat.

Az alábbiaknak tetszik mr_white hozzászólása:
Mathe Szilard
mr_white
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2007.07.06., pén. 12:11
Has liked: 111 times
Been liked: 82 times

HozzászólásSzerző: Taszi » 2017.06.09., pén. 12:51

tom95ster írta:Az én történetem mindössze annyi, hogy amikor regeltem ide, még csak nézelődtem a márka iránt, bár már gyerekként oda voltam érte. Pár hónapra rá, a fórumról vettem meg a fekete Bug kombimat, ahogyan ezt sokan tudjátok is...


Pontosan ezert kellene lathatova tenni! Mert ugyan latnad mit irnak a tobbiek, de csak akkor tudnal hozzaszolni, talikra bejelentkezni, ha befizetsz. Pontosan ugy, ahogy eddig is volt nemely topicban.
A te eseted is egy jo pelda ra, hogy eloszor az ember nezelodik, informalodik, aztan vasarol. Ha nem tudtal volna ide beregelni, lehet hogy most Evo forumban lennel moderator :mrgreen: es valoszinu a fekere Bug kombid se lett volna. De mivel nem tudtad volna mirol maradsz le, nem is bantott volna. Pont ez a baj a teljesenen zart forummal.. Elobb vagy utobb kihal. USA-ban van teljesen zart, ha jol remlik Honda forum. Csak az egy kicsit mas piac. Egy arnyalatnyival nagyobb..
Blobeye WRX Sti...
Avatar
Taszi
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 23:46
Tartózkodási hely: Párkány
Has liked: 267 times
Been liked: 92 times

Re:

HozzászólásSzerző: TheSpartan85 » 2017.06.09., pén. 13:23

mr_white írta:
TheSpartan85 írta:Most egyre kevésbé szimpatikus ez az egész :( Nagyon sajnálom a dolgot, tényleg, de amikor sajnos ez van, nem fogok kidobni még 5000 forintot, mégha egy évre szól az 5ös most!

most akkor pénz vagy nem pénz? "kidobni" ?
TheSpartan85 írta:NEM a PÉNZEN vagyok fentakadva!!! Hanem azon, hogy aki nem fizetős tag, annak le van tojva a feje. Lehet nem egyet érteni, lehurrogni, és aki ezt most meg is teszi, az előbb csináljon egy új regisztrációt, és nézze meg, mit lát a fórumból, mint NEM PÁRTOLÓ TAG.

Azért nem látsz több témát, mert nem vagy pártoló tag, nincs "letojva a fejed", hanem ez a rémületesen egyszerű oka.
Ha az lennél, nem lennél ilyen indulatos, nem töltenél ennyi felesleges időt ennek/ezeknek a hosszú hozzászólásoknak a megírásával, idegeskedéssel, minden pont olyan lenne mint volt, legfeljebb ha nem tetszik, nem támogatod a klubot jövőre, vagy ahogy látom, már most sem. Ha csak nyitottság párti vagy, az nem igényelne ilyen elkeseredett kirohanásokat.



Öngól, de nem az enyém... Szebb életet. Én mentem inkább, mert tényleg semmi értelme
Avatar
TheSpartan85
Bennfentes
Bennfentes
 
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2016.08.04., csüt. 19:09
Has liked: 166 times
Been liked: 107 times

Re: Re:

HozzászólásSzerző: Yocoo » 2017.06.09., pén. 16:13

C0pp3rM1n3 írta:
Yocoo írta:...Mondjuk ha el szeretnem adni csak beleirom a hirdetesbe, hogy a forumon nyugodtan csekkolhatja az eloelet...


miután befizette a pártolóit, mivel másképp nem látja a topicot ?! mekkora ötlet, de tényleg :mrgreen:


Yocoo írta:Jut eszembe, csak az a par ember latna a topicot aki eddig is itt volt. Szoval akkor meg nincs ertelme irni.


Ezert nincs topicja a joszagomnak. :)
Avatar
Yocoo
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2006.01.08., vas. 19:51
Tartózkodási hely: Fehérgyarmat - Nyíregyháza - Tiszacsege
Has liked: 218 times
Been liked: 65 times

HozzászólásSzerző: C0pp3rM1n3 » 2017.06.09., pén. 16:46

Taszi írta:
tom95ster írta:Ha nem tudtal volna ide beregelni, lehet hogy most Evo forumban lennel moderator :mrgreen:


KIZÁRT :mrgreen: az Evo klubba nem lehet jelentkezni, oda SZÜLETNI KELL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hú tényleg, ott is be kéne vezetni ezt a pártolói dolgot, nehogy már a sok szubarus ingyen mozizzon :alien: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
C0pp3rM1n3
Újonc
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.08., csüt. 12:48
Has liked: 1 time
Been liked: 7 times

HozzászólásSzerző: labzoli » 2017.06.12., hétf. 11:20

Valakii felemlegette nemrég, hogy "hová tűnt a klubból a közösség"- na a gond nem a közösség hiányával van, hanem a potyautas mentalitás eluralkodásával, szerintem. Egy példával megvilágítanám, mire is gondolok, aki akarja, érteni fogja:

Évek óta országúti kerékpározom, rendszeresen indulok versenyeken, mint full amatőr. Nyilván esélyem sincs soha az elejében végezni, ott az igazolt versenyzők mennek embertelen tempót, nekem a lényeg a helytállás, hogy magamhoz képest legyek gyorsabb. És a lényeg: mindig befizettem a nevezési díjakat, jellemzően 5-10e Ft per verseny(!) és egyszer sem jutott eszembe csak úgy beállni a rajthoz és végigmenni a távot potyázva. Pedig valószínűleg elférnék a mezőnyben és egyébként is mondhatnám, hogy de én csak a magam kedvére tekerek, időt és távot tudok mérni magamnak és egyébként is, mit kapok a pénzemért, max egy pólót meg egy energiazselét. Viszont a rendezők a helyszínt, a pályabiztosítást, felvezető, záró autókat, rendőrmotorosokat, eü ellátást a nevezési díjakból fizetik (meg némi szponzorpénz), nem a levegőből.
Ja, és ha nem lehet könyöklős időfutam kormánnyal indulni, akkor nem indulok azzal, nem furakszom oda a rajthoz szemből, nem lökdösődöm a mezőnyben. Mert vannak ilyen szabályok, egy részük még csak nem is írott, hanem "csak" hallgatólagosan elfogadott norma.

Az alábbiaknak tetszik labzoli hozzászólása:
Mathe Szilard
Avatar
labzoli
Kiemelt támogató
Kiemelt támogató
 
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.07.14., hétf. 15:25
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 191 times
Been liked: 252 times

Re: Klubtagság

HozzászólásSzerző: WRX Sportwagon » 2017.06.12., hétf. 12:03

A példa jó, de igazából úgy állná meg a helyét, ha az egyébként ingyenes versenyeken egyszer csak bevezetnék a nevezési díjat. Szerzett jogokat csorbítani soha nem szerencsés, vagy legalábbis parádés kommunikáció kell hozzá.
My name is Impreza. Subaru Impreza.

gumidirekt.hu

Az alábbiaknak tetszik WRX Sportwagon hozzászólása (2 fő):
GhostFlash
Avatar
WRX Sportwagon
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1456
Csatlakozott: 2008.12.09., kedd 12:15
Tartózkodási hely: női napozó
Has liked: 62 times
Been liked: 340 times

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2017.06.12., hétf. 13:09

Szerintem nem jo a peldad. Nyilvan nem ingyen palyanapot (vagy rendezvenyt) akar kiharcolni itt senki.

De Zoli, azt aruld el peldaul, hogy a kerekparos klubok forumanak olvasasa is fizetos? Pl. TestBike, BikeMag, index kerékpáros topic???
Ha peldaul egy uj bringat akarsz vasarolni, akkor nem rogton az ingyenes forumokon kezdesz olvasgatni es kerdezgetni? Vagy az ingyenes biciklis webujsagokat es teszteket bongeszni? Azonnal elofizetsz magazinokra meg befizetsz kerekparos klubokra?

Vagy ott vannak a Nasioc, legacygt.com, scoobynet.com, forum.subaru.pl, clubwrx.net forumjai. Egyik olvasasa sem fizetos.
Persze ha eleget keresunk a vilagban biztosan van valahol egy Ferrari klub, vagy Bugatti klub, ahol meg kell felelni par kriteriumnak.

De ha egy forum motorra es domain fenntartasra nem tud elegendo penzt osszegyujteni a klubvezetes ilyen-olyan (akár maganszemelyes, FAKULTATIV) szponzorokbol, akkor ott szerintem nagy baj van. EF, Duna Auto evente annyi penzt azert ad, amennyibol ez a resze siman kijon. Sőt, egy-ket reklamba sem halnank bele, ha azt kulturalt modon kapnank (nem teljes kepernyos, bezarhatatlan flash popup-okra gondolok). Esetleg ado 1% is mukodhetne. Anno a focicsapatom abbol is evente 100-150 ezret osszeszedett. A csapattagok, a csaladtagok+az ismerosok adoinak segitsegevel.

Az internet vilagaban nem megszokott dolog a fizetes. Youtube, Facebook, Twitter, G-mail, a netes ujsagok mind, mind ingyenesek. Persze reklamok nezesevel kell fizetnunk.

Raadasul egy ujonc azt sem tudja mire fizet be. Akkor meg miért tenné?
Nem tudja, hogy hany (aktiv) tag van. Vagy hogy milyen es mennyi informacio gyult mar ossze az evek alatt a forumon. Hogy hany tema van. Hogy hany hozzaszolas van egy heten. Hogy van-e elegendo hozzaerto es segito szandeku tag. Hogy milyen a klub elet. Stb., stb.

Kerlek latogassatok el a http://www.mitsubishiklub.hu/forum/ oldalra. Nincs szinte semmi élet arra, pedig sokkal tobb Mitsubishi szaladgal ma Magyarorszagon, mint Subaru (KSH adat).
Ha peldaul ok vezetnék be a forum olvasas dijkotelesse tetelet, majd te lelkesen befizetnel, nem lennel felhaborodva az ottani pangást latva? (Bocs Adrian, de az a forum meg ennel is halottabb. :) )

Es vegul szamoljatok meg az utobbi 2 evben hany olyan ember regisztralt be a forumra, aki aktiv (forumra irkalo es evi mondjuk legalabb egy rendezvenyre eljaro) tagja lett a kozossegnek? Szerintem 3-4 ember. Talan a keresobe ra lehet szurni ha jol emlekszem, hogy mondjuk min. 20 hozzaszolas es a regisztracioja az elmult 2 evben volt. Ha az elozo rendszerben ennyi volt, akkor most mire szamitotok jovore vagy azutan? Évi egy OST-n (amirol mindenki a Facebookbol ertesul) fogtok toborozni?

Meg egy dolog eszembe jutott. Vajon az EF es DunaAuto hirdeti a klubot vagy az OST-t a Subaru tulajoknak a szervizelesek alkalmaval?
A ToltalCar-on (http://totalcar.hu/programok/) miert nem szerepel az OST???

Az alábbiaknak tetszik Ceofang hozzászólása (7 fő):
AceFlashPisti70NateSTasziC0pp3rM1n3dani104
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

HozzászólásSzerző: C0pp3rM1n3 » 2017.06.12., hétf. 13:49

Nem akartam sosem felhozni a Mitsubishi Klubot, mivel ahány klub, annyi szokás, de Nálunk (=Mitsubishi Klub) a fórum inkább egyfajta közösségi élettér volt, egyfajta nyitott kerekasztal.

De: nálunk is van "fizetős" rész, de ez nem a fórumra vonatkozik. Aki egy évre befizeti azt az óriási 3/4e HUF összeget, az a mitsubishiklub.hu oldalon a klubtag listában megjelenik, és feltöltheti az autójáról a képet, írhat leírást, emailben értesül az újdonságokról, megkapja a 3 Gyémánt újságot postán, kap egy EDC Kártyát, ami számos helyszínen átlagosan 10% kedvezményt biztosít. Amig volt AGIP, ott is kaptunk 10% kedvezményt a tankolásra (sajnos a MOL nem támogatja ezt a kártyát). Továbbá a klubtagságival rendelkező tagok a klub által szervezett rendezvényeken ingyen vagy kedvezményes áron vehetnek részt (pl Gyémánt túra), a rendezvényeken kupont kapnak, melyet általában kajálásra lehet beváltani.

Mióta bejött a Facebook, azóta a fórum aktivitása szinte a nullára redukálódott. Még ezt megelőzően hoztuk (spec én hoztam) létre a facebook csoportot, mert láttuk, hogy nincs mese, haladnunk kell a korral. Sajnos vagy nem, a régi fórumok ideje lejárt, az emberek nem hajlandóak több weboldalt látogatni. Olyan megoldást keresnek, ahova belépve elérik az összes érdeklődési körüket - ez pedig napjainkban a facebook.

Tehettük volna a fórumot is zárttá - ettől csak felgyorsítottuk volna az amúgy is döglődő topicok megszaporodását, mert az emberek többsége nem lett volna hajlandó csak azért fizetni, hogy olvasni tudja a _SEMMIT_.

Mnden évben az évadnyitó megbeszélésünkön (amit egy irodaház nagyobb tárgyalójában tartunk) fő téma a klubtagok számának növelése. Sok inaktív klubtagunk van, őket szeretnénk megszólítani, és újra aktívvá tenni, legutóbb csináltunk flyereket, amiket olyan Mitsukra tettünk ki, akikkel a városban találkoztunk (és vélhetően nem klubtag :) ). Szerencsére az új belépők száma évről évre növekszik (az elmúlt 5 évet nézve), jelenleg kb 90 aktív klubtagunk van, és közel ugyanennyi érdeklődő, új ember, aki eljön és megnéz valamilyen klubos eseményt. Őket nem zárhatjuk ki az eseményekről csak azért, mert nem hivatalos klubtag - ha ezt tennénk, akkor valószínűleg az emberek nagy része be sem lépne a klubba.

Az alábbiaknak tetszik C0pp3rM1n3 hozzászólása (3 fő):
Pisti70TasziCott90
C0pp3rM1n3
Újonc
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.06.08., csüt. 12:48
Has liked: 1 time
Been liked: 7 times

HozzászólásSzerző: Ceofang » 2017.06.12., hétf. 16:18

Nekem most nem klubok osszehasonlitasa volt a celom (bar azt gondolom tudnank mas kluboktol tanulni. A jo otleteket nem szegyen atvenni!) csak a Mitsu forum kihaltsagat hoztam fel extrem peldanak. Hogyha annak olvasasaert penzt kernetek, az kabaré lenne. Lassan itt is az lesz. Bar itt van egy viszonylag jol felgyult hatteranyag, amit ha expert szintre képezted magad a keresési beallitasokban, akkor jol lehet(ett) hasznalni.

Persze az a generacio, aki már nem az internetto/index foruman nott fel, annak eleve antipatikus es nehezen kezelheto volt a forum felulete. Mostmar nem lesz ilyen gondja, mert be sem jut :) Mondhatjatok, hogy az olyan user nem is fog hianyozni. De pont ugy, ahogy a jol megepitett 2.0 turbo boxer motorok is lassacskan elfogynak/elkopnak, ugyanugy a tagok is ki fognak kopni.

Es megint leirom, bar bizom benne, hogy atment mar eddig is. Nem a tagsagi dijjal van a gond, hanem az irannyal, amerre halad ez az egesz. Es ahogy ki akarjatok kenyszeriteni. Volt egy még ugy-ahogy mukodo "forum-tagsagi-jogosultsagi rendszer", ami egy ideje mar amugy is lejtore kerult; erre ti még megtoltátok hatulrol... Mert csak. Kell a lé arra az evi 5 rendezvenyre, ami amugy is tobbnyire fizetos (hajozas, kakucsok, téli kaja, OST) .

Altalaban a pozitiv osztonzessel sokkal jobb hatast lehet elerni, mint a negativval (buntetessel). Most buntibe vannak téve a zöld tagok, mert ok nem fizettek. Ahelyett, hogy olyan dolgokkal csabitanatok oket a tamogatasra, amitol onszantukbol nyitnak ki a penztarcajukat. Bar itt megint nagy kerdes, hogy ki mire hasznalja fel.

En is hulye vagyok, hogy itt irkalok nektek, ahelyett, hogy mennek feszbukolni :)
De valamennyire szivugyem (volt még) a klub es rossz ezt latnom.

Tudtok arrol statisztikat megosztani velunk, hogy:
- hany uj regisztralt felhasznalo volt az elmult 5 evben evekre bontva?
- hany uj regisztralt felhasznalo volt (min. 5 hozzaszolassal) az elmult 5 evben evekre bontva?
- hany partolo tag van most 2017-ben, hany volt 2016-ban, 2015-ben, 2014-ben, 2013-ban?
- mennyi atlagos napi latogatottsaga van a forumnak ugyanugy evekre visszamenoleg?
- hany Sti Pestin vett reszt az elmult evben legalabb egy vezetosegi tag? :roll: :mrgreen: (blow below the belt)

A honapban még latogatom az oldal kb. két nyitott topicjat (bar igerem mar leszokoban vagyok :) ) , utana IP banra rakom a routeremben :) Lehet ezt varja mar Petko, Nosfu, labzoli, Karo es Hooder :D

Az alábbiaknak tetszik Ceofang hozzászólása (3 fő):
Flashdani104NateS
Avatar
Ceofang
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.10.31., szer. 06:01
Tartózkodási hely: Budapest
Has liked: 682 times
Been liked: 1469 times

HozzászólásSzerző: NateS » 2017.06.12., hétf. 19:23

A fórum bezárása a látogatók elől véleményem szerint meglehetősen rossz húzás volt. Ha csak saját magam példájából indulok ki, 2007-ben regisztráltam a fórumon és sok-sok évig csak álmodoztam egy saját Subaruról. Addig ide jártam nyálat csorgatni, nézelődni, új modellekkel kapcsolatban olvasgatni. Közben egy cél vezérelt: egyszer mindenképp lesz egy Subarum. Irigykedve nézegettem OST-n és más találkozókon, pályanapokon készült képeket, egyszóval igazi felnőtt álmodozás, sőt mi több vágyakozás volt egy saját Subaru iránt. Rendszeresen nézegettem a Sti keresőt és kívülállóként is jóleső érzés volt, amikor valaki a fórumon ismert rá, hogy az autóját itt, vagy ott látták, fotózták. Szintén kívülállóként sokszor, nagyon sokszor jártam a nasioc, vagy a subaruforester.org oldalakon, járok még ma is arrafelé. A Subaruval kapcsolatos fórumok - és kiemelném a jelen fórumot is - igen sokat tettek hozzá ahhoz, hogy végül lett egy Subarum, ez vitathatatlan tény. Örömmel jelentettem be az első Forimat a fórumozó pajtásoknak, és jól esett minden egyes dicsérő szó.
Most a fenti lehetőségeket vettétek el a jövőbeni Subaru tulajdonosoktól. Hangsúlyozom, hogy nem a pénz miatt. Mert ugye az 5K Ft valóban nem egy nagy összeg. De könyörgöm, a mai információ áramlás világában fizetőssé tenni egy autós fórumot? Még ha 100 Ft, akkor sem fog 1 db új ember sem befizetni. Miért? Mert nem ismeri a tartalmat mögötte, még a nyitó topicokban is halott minden. Miért is fizetne be? Kb 3 kattintással talál egyéb Subaru tartalmú olvasnivalót a neten. Ha pedig beszél angolul akkor megnyílik előtte a Subarus fórumok mekkája, a fenti USA fórumok. És itt ismét visszatérek a saját példámra. Befizettük év elején az évnyitó ebédet 2 főre. Úgy alakult, hogy nem tudtunk elmenni. Nyilván a pénzt buktuk, a legkevésbé sem bánom. Hoodernek Emese jelezte is, ha tudja és van lehetőség könyvelje át a pénz egy részét tagdíjra. Sajnos késő volt már ehhez, nem is érdekes. Ezt el is felejtettem és a tényleges tagdíjat valamikor a majális előtt fizettem be. Na azóta várom, hogy a nevem ne zöld, hanem kék legyen. Szóvá is tettem valamelyik topicban itt, a választ kaptam is rögtön, hogy írjak privátot. Ez komoly? Ez milyen rendszer? Mondom, a fórumot nem ma kezdtem el látogatni, és még én is simán benéztem, hogy nem elég a lóvét utalni, még privátot is kell írni valakinek? Hány új tagot vártok? Értem, hogy mindenki hobbiból csinálja meg szabadidejében, de ez a rendszer ahogy van szar. Szar, mert a potenciális érdeklődők két kattintás után kifordulnak a küszöbről. Szar mert az esetleg über fanatik autóbuzi subarubuzi is be fogja nézni, hogy fizetni is kell, meg utána üzengetni, hogy aktiváljanak, mire meg odajut már pont nem is emlékszik, hogy mi volt a kérdése.
Korábban szerveztem egy két apróságot. Próbáltam a FB-ról behozni embereket a fórumra, szerintem egyet kettőt sikerült is. Miért nem vesz a klub más irányt, miért nem hirdeti komolyan a rendezvényeit Facebookon? Miért nem hirdet FB-on jutalom Subaru élményautózást? Miért nem tárgyaljátok újra az EF-fel az egész támogatást? Tudom, hogy elég magasról leszarják a klubot, de hát miért is tennének másként, mikor csak rá kell nézni a fórumra. Most meg már pláne igaz ez, a négyzetre emelve.
Épp most volt a nagy Amerikában a Boxerfest. Nyilván más a piac, de az ember szíve megfájdul, hogy ott mennyivel komolyabban veszik a klub és rendezvény támogatást. Szvsz az egész márka hazai reputációja a béka segge alatt van. Nincs reklám, nincs marketing, nincs szponzoráció.
Szóval nagyon sajnálom, hogy ezt tekintitek a jövőnek, szerintem ezzel fog menni a fórum a süllyesztőbe. Hangsúlyozom, hogy nem 100 Ft 5000 Ft vagy 10000 Ft kérdése. Erről meddő is vitázni. A mai ember egyszerűen nem ad ki olyanért pénzt amit ingyen is elérhet. Peace! H.Gábor
Subaru Forester XT Sport MY16'
ex.Subaru Forester XT Platinum MY13'

Az alábbiaknak tetszik NateS hozzászólása (10 fő):
flippercsabiTasziGabeeFlashCott90Ceofangdani104petesterBaboPisti70
Avatar
NateS
Törzsvendég
Törzsvendég
 
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2007.02.04., vas. 19:22
Has liked: 70 times
Been liked: 216 times

HozzászólásSzerző: Flash » 2017.06.12., hétf. 22:47

Csak egy utolsó utáni gondolat, aztán nem fárasztok tovább senkit: Külön gratula ezért a döntésért kedves vezetőség, hogy ezt abban az évben tudtátok meglépni amikor a Subaru éppen 100 éves fennállást jubilál...


Ja, még valami: akit a honlapon emlegetett, tagságival igénybe vehető kedvezmények kecsegtetnek: a lista nem aktuális, jó néhány cég megszűnt, vagy más kezekben van azóta... nem, nem riogatok én senkit, csak info, hátha van aki foglalkozik ezzel és csak elfelejtette frissíteni.
Avatar
Flash
Dumazsák
Dumazsák
 
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 10:53
Tartózkodási hely: a Föld nevű bolygó
Has liked: 94 times
Been liked: 150 times

ElőzőKövetkező

Vissza: Magyar

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron